Anemos Hotel
           
Bize ulaşın: +90 554 541 47 37
Yukarı Kaleköy No:98 Gökçeada Harita
Anemos

Anemos Hakkında

Her şey Tutluoğlu ailesinin Yunan dostlarının yönlendirmesi ile Ağustos aylarında Ada'da gerçekleşen şenliklere katılması ile başladı. Adanın temiz havası, sakinliği, korunmuş doğası ve kendine özgü karakteri ile adaya bağlanan aile, İstanbul’da yaşayan Atina kökenli yazar Alexandros Massavetas’ın da ortaklığı ile adada kendilerinden de bir tutam katabileceklerine inandıkları bir otel açmaya karar verir.

Otelin oluşmasında ve karakterini oturtmasında önemli emeği geçen ada gönüllüsü Maria Bachtse’den otelin isim babası Gökçeadalı Ioakeim Kampouropoulos’a, otelde özveri ile çalışmış ve çalışmakta olan herkese, ve tabii ki mekanı yaşatan misafirlerine herkesin inandığı ve Maria’nın deyimi ile çocuğu haline gelen otelimiz, her geçen gün belki daha da olgunlaşarak ama amatör ve sıcak ruhundan taviz vermeden siz misafirlerini ağırlamak için bekliyor.

Konsept

Sadelik, konfor ve zerafet ilkeleri benimsenerek zevk ve incelikle tasarlanmış Anemos, Ada'nın dokusuna uyumlu mimarisi ve doğal yapı elemanları ile dikkat çekiyor. Cihangir ve Levent Tutluoğlu'nun dış planlamasını yaptığı projenin iç dizaynı Nursel Tutluoğlu ve Alexandros Massavetas'a ait.

Galeri için tıklayın…

Kadromuz

Otel Müdürümüz Murat Çureban'dan kahvaltı sorumlumuz Gazal Özçelik'e, otel sahiplerimizden gönüllü destekçilerimize tüm paydaşlarımız ile adada kaldığınız süreyi unutulmaz bir deneyim haline getirmek için birikimimiz, amatör ruhumuz ve profesyonelliğimiz ile buradayız.

Bizi tanımak için tıklayın…

Butik

Gazeteci Alex Massevetas’ın Anemos’un duvarlarını süsleyen fotoğraflarından Ada’nın organik zeytinyağı ve ev yapımı reçellerimize; adanın organik sabunlarından Türk ve Yunan temalı kitaplara, otel ve ada temalı diğer ürünlerimizin size bizi ve Ada’yı hatırlatması dileğiyle…

Ürünlerimize bakmak için tıklayın.

Referanslarımız

Anemos, kurulduğu günden itibaren birçok Türkiyeli ve yabancı yazar ve gezginin ilgisi ile karşılaştı.

Yazılı basın, sosyal medya ve internet üzerinde Anemos ile ilgili haber, değerlendirme ve yorumlar sayesinde hakkımızda daha fazla bilgi edinin.

Basın ve web’de biz için tıklayın..